воскресенье, 6 ноября 2016 г.

« Хто фізкультурою займається, той здоров’ям пишається».

Хочу почати свій виступ з такої тези: « Хто фізкультурою займається, той   здоров’ям пишається».
Поняття  «Здоров’я»  припускає не тільки відсутність хвороб, а і достатній рівень фізичної підготовленості, хороший емоційний фон та душевний комфорт. Сучасні темпи життя вимагають від учнів, щоб вони змолоду дбали про своє фізичне вдосконалення, мали знання в галузі гігієни і медичної допомоги, вели здоровий спосіб життя, самостійно займалися фізичними вправами. Метою фізкультурної освіти в ЗОШ№2 для учнів 5-11 класів  є формування особистої фізичної культури кожного школяра, вдосконалення своєї фізичної природи та ведення здорового способу життя. Велике значення має під час проведення занять фізкультурою поділення учнів на групи, підставою є медична довідки, це обов’язковий  документ для кожного школяра, в якому вказана група для занять фізкультурою 1) основна, підготовча, спеціальна, або взагалі звільнення від уроку ; 2) та по статі(на хлопців та дівчат). Діти віднесені за станом здоров’я до СМГ  відвідують як основні, так і додаткові заняття лікувальної фізкультури. Та превеликий жаль що ці заняття стоять в розкладі нульовими або восьмими уроками, бо не має можливості поставити їх в інший час із-за великого навантаження на спортивний зал. Яке це здоров’я  як не має належних умов ( а саме час проведення занять взагалі не сприятливий для хворих дітей, не має  малого теплого  спортивного золу,  не достатньо спеціального інвентарю для проведення ЛФК) .  За навчальним планом школи передбачено і три уроки  фізкультури на тиждень, але таку можливість мають тільки учні російськомовних класів, на введення третього уроку для українськомовних класів  не має коштів на варіативну частину. Робота у спортивному залі розпочинається кожного дня о 07.25 а закінчується о 20.00 графік  роботи дуже щільний і використовується на усі 100%. Спортивний зал школи перевантажний, вчителі фізичної культури пристосувались до занять по 2 класи одночасно, а це велика відповідальність, не завжди бувають на уроці  діти однієї паралелі, порушують дисципліну, мають погану поведінку. Тому бесіди, правила  з техніки безпеки на уроках фізкультури є обов’язковими для усіх учнів школи. Не зважаючи на труднощі діти мають можливість на :

  1. спортивну спеціалізацію ( секція загальна фізична підготовка)
  2. проведення спортивно-масових заходів ( змагання між класами, змагання за участю батьків);
  3. самостійні заняття фізичними вправами в домашніх умовах;
  4. одночасне навчання учнів і в ДЮСШ;
  5. заняття учнів у спортивних секціях на базі школи, функціонують секції легкої атлетики, футболу, баскетболу, дзюдо, атлетичної гімнастики, туризму.

Відвідування спортивних секцій та систематичне виконання  домашніх завдань з фізкультури  забезпечують стійкий інтерес до спорту, фізичної культури, формують почуття потреби в щоденних заняттях фізичною культурою та спортом. На кафедрі фізичної культури в ЗОШ№2  працюють 3 вчителя, Біла Л.Г., Тахтаров Ю.М., Блошенко І.В., які мають вищу категорію,та понад 20 років педагогічного стажу роботи за спеціальністю. Біла Л.Г., Блошенко І.В., є переможцями та лауреатами міського та обласного конкурсу «Вчитель року» в номінації фізична культура. У 2007 році ці вчителі на базі нашої школи проводили обласний семінар вчителів фізичної культури, та отримали високі оцінки за проведений урок та позакласний захід. Наша школа має добрі традиції. Влітку, на базі школи завжди існує оздоровчий табір для учнів молодшої школи, в якому обов’язково працює вчитель фізичної культури, він проводить на свіжому повітрі ранкову гімнастику, спортивні ігри та години здоров’я, «Веселі старти»,сюжетні ігри «Поклик джунглів», «Єквітес», змагання між таборами. У вересні ми завжди проводимо спортивний тиждень, відкриваємо шкільну спартакіаду на яку запрошуємо, кращих спортсменів міста , тренерів - викладачів ДЮСШ, вони проводять  майстер - класи для спортсменів нашої  школи . Ми завжди є переможцями різних змагань. Прикладом цього є те, що команда ЗОШ№2 з 2007 по 2011 рік  завжди є призером обласних змагань « Старти Надій». У 2010 році на обласному фестивалі «Нащадки козацької слави»  наша команда виборола 3 місце, а у зональних змаганнях на цьому фестивалі ми завжди перші. Наші спортсмени є неодноразовими учасниками та призерами обласних змагань  з футболу, баскетболу, волейболу, легкої атлетики, спартакіади допризовної молоді, пляжного волейболу, Ігорів чемпіонів. Гордість школи і одночасно  вихованці ДЮСШ  чемпіони України з легкої атлетики Дорофєєв Владислав, Леонтьєв Владислав, з дзюдо Ситніков Денис, Гулієв  Анар.  Чемпіони області з футболу Журавель Михайло, Радіончик Олександир, Воробець Ярослав, Гришин Дмитро.
Тому гріх ,напевне, не працювати та не підтримувати спортивне  життя та добрі давні традиції ЗОШ№2. Але спортивна база школи потребує постійного сучасного оновлення. Ми шукаємо можливості вирішення цих проблем, шукаємо допомоги такої бажаної і необхідної для наших дітей. Адже у нас є бажання  бути першими, бути переможцями, бути кращими.
Фізичний потенціал людини формується, перш за все, в перші два десятиліття життя,і чим краще організовано фізичне виховання в цій період, ці роки, тим вище рівень фізичної підготовленості учнів, тим краще вони фізично розвинені і загартовані, тим вище їх здібності до адаптації, пристосування як до швидкозмінних, так  і монотонних умов виробництва, до не благодійного впливу зовнішнього середовища, до фізичних і психічних навантажень.
Оскільки часто батьки не в змозі організувати повноцінний фізичний розвиток дитини, то уроки фізкультури часто є єдиним джерелом фізичної активності.
Хочу надати деякі рекомендації батькам по зміцненню здоров’я їх дітей:

  1. Намагайтеся привчити свою дитину з раннього віку виконувати ранкову гімнастику.
  2. Загартування найбільш доцільно починати у молодшому шкільному віці, але спершу слід проконсультуватися із фахівцем.
  3. Для  підтримання  фізичного здоров’я дитини  корисно проводити спортивні змагання у межах класу, будинку, двору,мікрорайону. Якщо у таких змаганнях візьмуть  участь батьки, то це підвищить їх статус у очах дитини, сприятиме зміцненню авторитету.
  4. Залучайте дитину до занять у спортивних секціях,але не примушуйте її, дайте можливість обрати той вид спорту, який їй подобається і до якого вона має хист.
  5. Корисно всією родиною вирушати у походи, спочатку на не великі відстані і поступово їх збільшувати . Це не тільки сприятиме підтриманню фізичної форми дорослих і дітей,а і допоможе зміцнити стосунки між членами родини.
  6. Батькам слід ретельно контролювати відвідування дитиною  уроків фізичної культури.
  7. Треба пам’ятати , що спортивна форма не  тільки забезпечує комфорт під час заняття, а є елементарною вимогою санітарно-гігієнічних норм, тому її наявність на занятті фізкультурою є обов’язковою, як для учнів основної групи, так і для дітей, що віднесені до спеціальної медичної групи.

  • Пам’ятайте, що у сучасному суспільстві бути здоровим – модно !

Комментариев нет:

Отправить комментарий